Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja na Ukrainie. Żyjemy w „ciekawych czasach”, czasach, które dla wszystkich z nas są szczególnym testem na solidarność, empatię i człowieczeństwo.
Chcielibyśmy się mylić, ale nasz nowy lokal na Kutnowskiej 11 musimy remontować szybko. W obecnym chaosie musimy założyć, że jeśli chcemy otworzyć drzwi dla uciekających przed wojną osób z Ukrainy, przy obecnym obłożeniu za moment po prostu zabraknie nam miejsca.
Zdajemy sobie sobie również sprawę z tego, że wojna dotknie również innych aspektów życia- ceny ropy, gazu, żywności i innych artykułów znowu wzrosną i- podobnie jak w czasach pandemicznej zapaści gospodarczej- wielu ludzi, również tu, w Polsce, popadnie w ubóstwo lub straci dach nad głową.
Mamy doświadczenie w prowadzeniu ” kuchni społecznej” dla potrzebujących- co udowodniliśmy przez ostatnie dwa i pół roku, działając na ulicach Łodzi.
Jesteśmy gotowi do pracy i nie boimy się wyzwań, ale potrzebujemy wsparcia. Chcemy jak najszybciej uruchomić nową siedzibę, w której znajdzie się miejsce dla większej ilości osób. Potrzebujemy pomocy przy remoncie ( robocizna, materiały budowlane) oraz wsparcia finansowego.
Jeśli jesteś w stanie zaangażować się i pomóc- to jest to bezcenne.
Czy możesz nam pomóc?
LINK DO ZRZUTKI NA POMOC DLA UKRAINY
https://zrzutka.pl/t398at