PONAD PODZIAŁAMI

DLA KOGO JEST EMAIL ZAUFANIA

"Czasami w naszej głowie pojawiają się pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Pytania, które boimy się zadać bliskim.."

 

Wydaje się wtedy, że z nikim nie możemy się podzielić naszymi wątpliwościami i często bagatelizujemy sytuację w myśl zasady, że przecież "inni mają gorzej". Myślimy, że nie ma obok nas nikogo, kto chciałby poświęcić nam nieco uwagi, wysłuchać i spróbować zrozumieć. Tłumimy w sobie niepewność i frustrację i bywa, że na pomoc jest już za późno. Nasz mail powstał po to, aby każdy, kto tego potrzebuje, mógł napisać o tym co go boli, smuci i przeraża. Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich tych osobach, które potrzebują uwagi, wysłuchania i zrozumienia bo nie chcemy, żeby dla kogoś było „za późno”. Każdy, kto czuje się dotknięty jakąkolwiek formą wykluczenia ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, wyznanie, kolor skóry, poglądy, status materialny- czy po prostu boi się ujawnić wśród swoich ziomków- może się do nas zwrócić całkiem anonimowo. Jesteśmy tu również dla tych, którzy jako osoby niesłyszące nie mogą skorzystać z pomocy telefonu zaufania.

 

Zawsze ktoś na Was czeka - ktoś, kto wysłucha, porozmawia, doradzi i doda otuchy w trudnych chwilach.
Serdecznie zapraszamy również do współpracy przy tym projekcie wszystkich chętnych psychologów, terapeutów oraz psychiatrów.

Roman Pracki

psychoterapeuta, seksuolog

Estera Woźniak-Prycelas

prezeska Stowarzyszenia Aktywistyczne Jastrzębie Członkini Zarządu STS mężatka i osoba binormatywna

Kalina Wojciechowska

Teologinii, biblistka, autorka książek komentarzy do Nowego Testamentu

Marek Uglorz

teolog i filozof teoretyk i praktyk teoterapeuta i naturoterapeuta rekolekcjonista i wykładowca zainspirowany duchowościami Zachodu i Wschodu

Przemysław Dańda

członek zarządu Polskiego Związku Osób Niewidomych Drugi Wiceprezes STS Osoba homonormatywna, słabowidząca o poglądach lewicowych

Mariusz Ławnik

Prezes STS Z wyznania luteranin, o konserwatywnych poglądach  osoba homonormatywna 

Sławomir Czarnecki

Terapeuta skoncentrowany terapeuta schematów terapeuta racjonalnej terapii zachowania

dr Dominik Obzejta

Psychiatra (zapisy na konsultacje psychiatryczne w Łodzi na 19 maja 2023 w Łodzi)